Naaldwaterbies
Wintergroen
Naaldwaterbies – Eleocharis acicularis
- Zorgvuldig verzonden en geleverd op de eerstvolgende donderdag, indien op voorraad
- Veilig verpakt voor levering in heel Nederland en België
- Planten rechtstreeks uit eigen kwekerij
- Groei- en bloeigarantie op onze planten
- Gratis verzending vanaf €150,-
Kies hier uw product toepassing voor een berekening.
Bereken hier hoeveel zuurstofplanten u nodig heeft.
Lengte (in meters):
Breedte (in meters):
Hoogte (in meters):
Inhoud (in m3):
Inhoud (in liter):
Bereken hier hoeveel oeverplanten u nodig heeft.
Lengte (in meters):
Breedte (in meters):
Inhoud (in m2):
Bereken hier hoeveel moerasplanten u nodig heeft.
Lengte (in meters):
Breedte (in meters):
Inhoud (in m2):
Op voorraad
In Nederland gekweekt
Van planten tot vijverdieren
Kundig advies
Gegeven door onze experts
Bloei- en groeigarantie
Wij bieden zekerheid
Product omschrijving
Naaldwaterbies (Eleocharis acicularis)
Deze vijverplant valt niet in één categorie te plaatsen! Naaldwaterbies gedijt namelijk op zoveel verschillende plekken goed. Op vochtige grond wordt het een moerasplant. In een laag water transformeert het tot een echte oeverplant. Zelfs in dieper water gedijt deze plant goed en wordt het een zuurstofplant! In alle groeivormen blijft dit fraaie, kleinblijvende grasachtige plantje wintergroen.
Deze waterplant kan vrij diep staan. Er zijn exemplaren die op een diepte van 60cm goed gedijen, maar in principe staat de plant het liefst in de vochtige grond tot in een laag water van 40cm. De voorkeur gaat uit naar een plekje in het zonlicht tot in de lichte schaduw.
Hoe groeit naaldwaterbies?
Deze vijverplant is een langzaam groeiende, wortelende vijverplant. Dit houdt in dat de plant wortels in de bodem maakt. Dit doen ze in grind, substraat, klei, vijveraarde, zand of in een vijvermand.
Deze vijverplant heeft een compacte groeivorm, woekert absoluut niet en vraagt weinig onderhoud!
Voor een praktische demonstratie en stap-voor-stap uitleg, bekijk onze instructievideo’s over het aanplanten van naaldwaterbies.
Hoeveel heb ik nodig?
Als zuurstofplant is de geadviseerde hoeveelheid 5 kwekerspotten per 1000 liter. Het benodigde aantal zuurstofplanten is ook te berekenen met de zuurstofplantencalculator! Met behulp van deze calculator kunt u het exacte aantal berekenen op basis van de inhoud van uw vijver.
Weetje van de natuur: Deze plant lijkt sterk op naaldgras. De belangrijkste verschillen zijn dat naaldwaterbies inheems en volledig winterhard is en bruin bloeit i.p.v. wit.
Hoe lang gaat naaldwaterbies mee?
Deze grasachtige vijverplant kan tientallen jaren meegaan.
Is naaldwaterbies bestand tegen de winter?
Ja, deze inheemse waterplant is uitstekend bestand tegen de koude wintermaanden en blijft gedurende de winter zelfs groen!
Heeft naaldwaterbies extra voeding nodig?
Qua voeding geldt hetzelfde als voor andere vijverplanten. Extra voeding geven is niet nodig, deze plant haalt zijn benodigde voeding uit het water.
Heeft deze vijverplant onderhoud nodig?
Nee! Omdat deze waterplant wintergroen blijft, hoeven er geen afgestorven bladeren en stengels verwijderd te worden.
Hoe kan ik deze vijverplant bestellen?
In onze webshop verkopen we naaldwaterbies in kwekerspotten van 9×9 cm.
Welke zuurstofplanten kan ik nog meer kopen?
Bij Biovijver verkopen we meer dan 20 verschillende soorten zuurstofplanten. Onderstaand staan 4 soorten zuurstofplanten, welke een goede combinatie vormen met naaldwaterbies:
- Glanzend fonteinkruid: Voor krachtige zuurstofproductie.
- Aarvederkruid: Voor sterke zuurstofproductie.
- Grof hoornblad: Zorgt voor sterke zuurstofproductie en werkt tegen algen.
- Veenwortel: Ideaal voor schaduwrijke oppervlakken in de vijver.
Bent u op zoek naar grote aantallen? Neem dan gerust contact met ons op!
Eigenschappen
| Gewicht | 0,2 kg |
|---|---|
| Afmetingen | 9 × 9 × 20 cm |
| Bloeitijd | Juni, Juli, Augustus, September, Oktober, November |
| Bladkleur | Groen |
| Bloemkleur | Bruin |
| Eetbaar | Nee |
| Geliefd bij insecten | Nee |
| Geurend | Nee |
| Groeivorm | Zodevormend |
| Hoogte | < 25 cm |
| Inheems | Ja |
| Winterhard | Ja |
| Wintergroen | Ja |
| Standplaats | Zon, Halfschaduw |
| Vruchten | Nee |
| Plantdiepte | -20 tot -10 cm, -30 tot -20 cm, -50 tot -30 cm |
| Plantafstand | 12 per m2, 16 per m2 |
Reviews over 'Naaldwaterbies'
Heb je dit al gezien?
Vaak samen gekocht met
Ontdek meer!
J.Sim –
Planten zijn matig bezorgd. Ze lijken het vooralsnog prima te doen, maar dat heeft zeker nog tijd nodig.
Hans –
Prima product!
Pascalle –
Mooie plant
MV –
Frisse plant
Marjolein –
Deze moet nog op gang komen maar ik heb er vertrouwen in.