Moerasooievaarsbek
Zeldzame (moeras)geranium
Moerasooievaarsbek – Moerasgeranium – Geranium palustre
- Zorgvuldig verzonden en geleverd op de eerstvolgende donderdag, indien op voorraad
- Veilig verpakt voor levering in heel Nederland en België
- Planten rechtstreeks uit eigen kwekerij
- Groei- en bloeigarantie op onze planten
- Gratis verzending vanaf €150,-
Bereken hier hoeveel moerasplanten u nodig heeft.
Lengte (in meters):
Breedte (in meters):
Inhoud (in m2):
Op voorraad
In Nederland gekweekt
Van planten tot vijverdieren
Kundig advies
Gegeven door onze experts
Bloei- en groeigarantie
Wij bieden zekerheid
Product omschrijving
Moerasooievaarsbek (Geranium palustre)
Een zeldzaam lid van een bekende familie, de moerasooievaarsbek. Deze (moeras)geranium behoort tot de ooievaarsbekfamilie en is in Nederland en België zeer zeldzaam, waardoor hij maar zelden in de natuur wordt aangetroffen. Dit maakt de moerasooievaarsbek een waardevolle toevoeging aan de biodiversiteit en de natuur!
Deze plant staat het liefst in de vochtige grond op een plekje in de volle zon tot in de lichte schaduw. Korte periodes in een laagje water van 5 cm of anderzijds korte periodes van complete droogte is voor deze plant geen probleem!
Hoe groeit moerasooievaarsbek?
Het is een wortelende moerasplant. Dit houdt in dat de plant wortels in de bodem maakt. De beste bodem voor moerasplanten is een laag van minimaal 10cm bestaand uit vijversubstraat ‘Excellent’ en vijverlava. Andere geschikte substraten zijn vijvergrind, vijversubstraat ‘Select’, filtersubstraat, vijveraarde, zeoliet of in een vijvermand.
Voor een praktische demonstratie en stap-voor-stap uitleg, bekijk onze instructievideo’s over het aanplanten in de bodem of vijvermanden.
Hoe lang gaat moerasooievaarsbek mee?
Deze inheemse plant is een echte vaste plant en kan tientallen jaren meegaan.
Is moerasooievaarsbek bestand tegen de winter?
Ja, deze inheemse moerasplant is uitstekend bestand tegen de koude wintermaanden en heeft voor de vorst geen extra verzorging nodig.
Heeft deze ooievaarsbek extra voeding nodig?
Net als andere haalt deze moerasplant zijn voeding uit het water, extra voeding geven is daarom niet nodig.
Heeft deze moerasplant onderhoud nodig?
Ja, deze plant sterft namelijk af in het najaar. We adviseren om dode overeind staande stengels in het najaar af te knippen. Neem een kijkje bij onze blogs, daar hebben we een blog voor het snoeien van vijverplanten.
Hoe kan ik deze moerasplant bestellen?
In onze webshop verkopen we moerasooievaarsbek in kwekerspotten van 9×9 cm.
Welke vijverplanten kan ik nog meer kopen?
Bij Biovijver verkopen we meer dan 50 verschillende soorten oeverplanten en moerasplanten. Hieronder staan 4 soorten moerasplanten die, net als deze bijzondere geranium, in Nederland en België zeldzaam zijn:
- Moerasvaren: Bijzondere varen voor de volle zon en natte voeten.
- Knikkend nagelkruid: Zeldzame moerasplant, familie van de roos.
- Genadekruid: Geliefd bij insecten en voor medicinale doeleinden.
- Stijve moerasweegbree: Een bescheiden moerasplant.
Bent u op zoek naar grote aantallen? Neem dan gerust contact met ons op!
Eigenschappen
| Gewicht | 0,2 kg |
|---|---|
| Afmetingen | 9 × 9 × 20 cm |
| Bladkleur | Groen |
| Bloeitijd | Juni, Juli, Augustus, September |
| Bloemkleur | Roze |
| Eetbaar | Nee |
| Geliefd bij insecten | Geliefd |
| Geurend | Nee |
| Groeivorm | Opstaand |
| Hoogte | 25 – 50 cm |
| Inheems | Nee |
| Plantafstand | 12 per m2, 16 per m2 |
| Plantdiepte | 0 tot +10 cm |
| Standplaats | Zon, Lichte schaduw |
| Vruchten | Nee |
| Wintergroen | Nee |
| Winterhard | Ja |
Reviews over 'Moerasooievaarsbek'
Heb je dit al gezien?
Vaak samen gekocht met
Ontdek meer!
Anne –
afgebroken bladeren, losse grond.