Kattenstaart
Favoriet van insecten
Kattenstaart – Grote kattenstaart – Lythrum salicaria
- Elke donderdag verzonden indien op voorraad
- Kan nu worden geplant
- Zorgvuldig en snel geleverd in heel Nederland en België!
- Planten geleverd uit eigen kwekerij
- 100% groei- en bloeigarantie
- Gratis verzending vanaf €150,-
Kies hier uw product toepassing voor een berekening.
Bereken hier hoeveel oeverplanten u nodig heeft.
Lengte (in meters):
Breedte (in meters):
Inhoud (in m2):
Bereken hier hoeveel moerasplanten u nodig heeft.
Lengte (in meters):
Breedte (in meters):
Inhoud (in m2):
Op voorraad
In Nederland gekweekt
Van planten tot vijverdieren
Kundig advies
Gegeven door onze experts
Bloei- en groeigarantie
Wij bieden zekerheid
Product omschrijving
Kattenstaart (Lythrum salicaria)
Kattenstaart is een geliefde waterplant voor bijen, hommels, vlinders en andere insecten! De grote, statige lila-roze bloemen zijn ook bij mensen zeer geliefd en staan hoog op de favorietenlijst.
Deze veelzijdige waterplant gedijt zowel in permanent vochtige omgevingen als in ondiep water. Het liefst staat de plant in een de vochtige grond tot in een laagje water van 15 cm, op een zonnig plekje.
Hoe groeit kattenstaart?
Het is een wortelende vijverplant. Dit houdt in dat de plant wortels in de bodem maakt. De beste bodem voor vijverplanten is een laag van minimaal 10cm bestaand uit vijversubstraat ‘Excellent’ en vijverlava. Andere geschikte substraten zijn vijvergrind, vijversubstraat ‘Select’, filtersubstraat, vijveraarde, zeoliet of in een vijvermand.
Tijdens de groeifase kan deze waterplant tot wel een centimeter per dag in de hoogte groeien! Hoewel de plant zich niet zo snel vermenigvuldigt, is kattenstaart een van de weinige waterplanten die zich kan uitzaaien. Op deze manier kunnen zaailingen zich binnen de vijver op een andere plek vestigen. De jonge zaailingen zijn gemakkelijk te verwijderen.
Voor een praktische demonstratie en stap-voor-stap uitleg, bekijk onze instructievideo’s over het aanplanten in de bodem of vijvermanden.
Hoe lang gaat kattenstaart mee?
Deze grootbloemige plant kan tientallen jaren meegaan en is hoogst waarschijnlijk een eenmalige aankoop.
Is kattenstaart bestand tegen de winter?
Ja, deze inheemse waterplant is uitstekend bestand tegen de koude wintermaanden en heeft voor de vorst geen extra verzorging nodig.
Heeft kattenstaart extra voeding nodig?
Net als andere haalt deze vijverplant zijn voeding uit het water. Bij beperkte voedingsstoffen kan de groei iets afnemen, maar dit heeft over het algemeen geen nadelige gevolgen voor de plant.
Heeft deze vijverplant onderhoud nodig?
Ja, deze plant sterft namelijk af in het najaar. We adviseren om dode overeind staande stengels in het najaar af te knippen. Neem een kijkje bij onze blogs, daar hebben we een blog voor het snoeien van vijverplanten.
Hoe kan ik deze vijverplant bestellen?
In onze webshop verkopen we kattenstaart in kwekerspotten van 9×9 cm.
Welke vijverplanten kan ik nog meer kopen?
Bij Biovijver verkopen we meer dan 50 verschillende soorten oeverplanten en moerasplanten. Hieronder staan 4 soorten oeverplanten die vergelijkbare kenmerken hebben op het gebied van plantdiepte en standplaats:
- Moerasandoorn: Lijkt op orchidee en is zeer geliefd bij insecten.
- Watermunt: Eetbare vijverplant die wintergroen blijft bij zachte winters.
- Dotterbloem: Eerste bloeiende vijverplant van het jaar!
- Moerasvergeet-mij-nietje: Lange bloeier, sterke zuiveraar van nitriet.
Bent u op zoek naar grote aantallen? Neem dan gerust contact met ons op!
Eigenschappen
| Gewicht | 0,2 kg |
|---|---|
| Afmetingen | 9 × 9 × 20 cm |
| Bladkleur | Groen |
| Bloeitijd | Juni, Juli, Augustus, September |
| Bloemkleur | Roze |
| Eetbaar | Mogelijk |
| Geliefd bij insecten | Zeer geliefd |
| Geurend | Licht |
| Groeivorm | Opstaand |
| Hoogte | 50 – 75 cm, 75 – 100 cm, 100 – 150 cm |
| Inheems | Ja |
| Plantafstand | 9 per m2 |
| Plantdiepte | -10 tot 0 cm, -20 tot -10 cm |
| Standplaats | Zon |
| Vruchten | Nee |
| Wintergroen | Nee |
| Winterhard | Ja |
Reviews over 'Kattenstaart'
Heb je dit al gezien?
Vaak samen gekocht met
Ontdek meer!
HJGM –
prima, stevige planten
Anne –
Ziet er goed uit.
Luc Vandecasteele –
Plantjes nog niet opgegroeid wegens te vroeg in het voorjaar
Jan van der Greef –
Voor zover te beoordelen in de herfst goed
Kees –
Goed bruikbaar