Adderwortel
Een bekende bloem
Adderwortel – Persicaria bistorta
- Elke donderdag verzonden indien op voorraad
- Kan nu worden geplant
- Zorgvuldig en snel geleverd in heel Nederland en België!
- Planten geleverd uit eigen kwekerij
- 100% groei- en bloeigarantie
- Gratis verzending vanaf €150,-
Bereken hier hoeveel moerasplanten u nodig heeft.
Lengte (in meters):
Breedte (in meters):
Inhoud (in m2):
Op voorraad
In Nederland gekweekt
Van planten tot vijverdieren
Kundig advies
Gegeven door onze experts
Bloei- en groeigarantie
Wij bieden zekerheid
Product omschrijving
Adderwortel (Persicaria bistorta)
De adderwortel is een moerasplant die tussen mei en juni karakteristieke roze, aarvormige bloemen produceert. Deze bloemen lijken bijna identiek aan die van de veenwortel. Dit is geen toeval, want beide behoren tot de duizendknoopfamilie. Ze zijn goed met elkaar te combineren, met adderwortel die gedijt in vochtige grond terwijl veenwortel zich in de diepere zones bevindt.
Deze plant geeft de voorkeur aan vochtige grond en staat het liefst in de volle zon tot in de halfschaduw. Korte periodes in een laagje water van 5 cm of tijdelijke droogte zijn voor deze plant geen probleem!
Wist je dat: Volgens de literatuur is deze soort eetbaar en heeft deze zelfs geneeskrachtige eigenschappen.
Hoe groeit adderwortel?
Het is een wortelende moerasplant. Dit houdt in dat de plant wortels in de bodem maakt. De beste bodem voor moerasplanten is een laag van minimaal 10cm bestaand uit vijversubstraat ‘Excellent’ en vijverlava. Andere geschikte substraten zijn vijvergrind, vijversubstraat ‘Select’, filtersubstraat, vijveraarde, zeoliet of in een vijvermand.
Als er geen begrenzende maatregelen treft, zoals het gebruik van speciale vijvermanden, staan er in de vijver elk jaar meer prachtige roze bloemen!
Voor een praktische demonstratie en stap-voor-stap uitleg, bekijk onze instructievideo’s over het aanplanten in de bodem of vijvermanden.
Hoe lang gaat adderwortel mee?
Deze inheemse plant is een echte vaste plant en kan tientallen jaren meegaan.
Is adderwortel bestand tegen de winter?
Ja, deze inheemse moerasplant is uitstekend bestand tegen de koude wintermaanden en heeft voor de vorst geen extra verzorging nodig.
Heeft adderwortel extra voeding nodig?
Net als andere haalt deze moerasplant zijn voeding uit het water, extra voeding geven is daarom niet nodig.
Heeft deze moerasplant onderhoud nodig?
Nauwelijks, in het voorjaar mogelijk de afgestorven stengels en bladeren verwijderd worden. Deze geven het nieuwe loof bescherming tegen de lichte nachtvorst. Neem een kijkje bij onze blogs, daar hebben we een blog voor het snoeien van vijverplanten.
Hoe kan ik deze moerasplant bestellen?
In onze webshop verkopen we adderwortel in kwekerspotten van 9×9 cm.
Welke vijverplanten kan ik nog meer kopen?
Bij Biovijver verkopen we meer dan 50 verschillende soorten oeverplanten en moerasplanten. Hieronder staan 4 soorten moerasplanten die vergelijkbare kenmerken hebben op het gebied van plantdiepte en standplaats:
- Knikkend nagelkruid: Zeldzame moerasplant, familie van de roos.
- Moerasandoorn: Lijkt op orchidee en is zeer geliefd bij insecten.
- Kattenstaart: Grote statige roze bloemen, favoriet van insecten.
- Smeerwortel: Lieveling van insecten, met zelfs geneeskrachtige eigenschappen.
Bent u op zoek naar grote aantallen? Neem dan gerust contact met ons op!
Eigenschappen
| Gewicht | 0,2 kg |
|---|---|
| Afmetingen | 9 × 9 × 20 cm |
| Bladkleur | Groen |
| Bloeitijd | Mei, Juni |
| Bloemkleur | Roze |
| Eetbaar | Mogelijk |
| Geliefd bij insecten | Geliefd |
| Geurend | Licht |
| Groeivorm | Opstaand |
| Hoogte | < 25 cm, 25 – 50 cm |
| Inheems | Ja |
| Plantafstand | 7 per m2, 9 per m2 |
| Plantdiepte | 0 tot +10 cm |
| Standplaats | Zon, Halfschaduw |
| Vruchten | Nee |
| Wintergroen | Nee |
| Winterhard | Ja |
Reviews over 'Adderwortel'
Heb je dit al gezien?
Vaak samen gekocht met
Ontdek meer!
Anne –
afgebroken bladeren, losse grond.