Harig wilgenroosje
Struikachtige met vele roze bloemen
Harig wilgenroosje – Epilobium hirsutum
- Zorgvuldig verzonden en geleverd op de eerstvolgende donderdag, indien op voorraad
- Veilig verpakt voor levering in heel Nederland en België
- Planten rechtstreeks uit eigen kwekerij
- Groei- en bloeigarantie op onze planten
- Gratis verzending vanaf €150,-
Bereken hier hoeveel moerasplanten u nodig heeft.
Lengte (in meters):
Breedte (in meters):
Inhoud (in m2):
Op voorraad
In Nederland gekweekt
Van planten tot vijverdieren
Kundig advies
Gegeven door onze experts
Bloei- en groeigarantie
Wij bieden zekerheid
Product omschrijving
Harig wilgenroosje (Epilobium hirsutum)
Weinig moerasplanten groeien uit tot prachtige struiken, maar het harig wilgenroosje doet dit zeker! Deze grote struiken staan van juni tot september in bloei, vol met roze bloemen, wat een waar feest is voor insecten.
Het liefst staat deze moerasplant in de vochtige grond en kan korte perioden onder een laag van maximaal 5 cm water staan. Deze plant graag in de volle zon tot in de halfschaduwen, daarbij is deze moerasplant redelijk droogte-tolerant!
Wist je dat: De naam is afkomstig van de kleine haren op de bladeren en de steel van dit soort wilgenroosje.
Hoe groeit de harig wilgenroosje?
Het is een wortelende moerasplant. Dit houdt in dat de plant wortels in de bodem maakt. De beste bodem voor moerasplanten is een laag van minimaal 10cm bestaand uit vijversubstraat ‘Excellent’ en vijverlava. Andere geschikte substraten zijn vijvergrind, vijversubstraat ‘Select’, filtersubstraat, vijveraarde, zeoliet of in een vijvermand.
Dit is een van de weinige moerasplanten die zich kunnen zaaien. Op deze manier kunnen ze binnen de vijver op een ander plekje gaan vestigen. De jonge zaailingen zijn zeer gemakkelijk te verwijderen.
Voor een praktische demonstratie en stap-voor-stap uitleg, bekijk onze instructievideo’s over het aanplanten in de bodem of vijvermanden.
Hoe lang gaat harig wilgenroosje mee?
Deze inheemse plant is een echte vaste plant en kan tientallen jaren meegaan.
Is harig wilgenroosje bestand tegen de winter?
Ja, deze inheemse moerasplant is uitstekend bestand tegen de koude wintermaanden en heeft voor de vorst geen extra verzorging nodig.
Heeft harig wilgenroosje extra voeding nodig?
Net als andere haalt deze moerasplant zijn voeding uit het water, extra voeding geven is daarom niet nodig.
Heeft wilgenroosje onderhoud nodig?
Ja, deze plant sterft namelijk af in het najaar. We adviseren om dode overeind staande stengels in het najaar af te knippen. Neem een kijkje bij onze blogs, daar hebben we een blog voor het snoeien van vijverplanten.
Hoe kan ik deze moerasplant bestellen?
In onze webshop verkopen we harig wilgenroosje in kwekerspotten van 9×9 cm.
Welke vijverplanten kan ik nog meer kopen?
Bij Biovijver verkopen we meer dan 50 verschillende soorten oeverplanten en moerasplanten. Hieronder staan 4 andere soorten grote robuuste moerasplanten:
- Moeraswolfsmelk: Struikachtige moerasplant met herfstkleuren in bloem en blad.
- Koninginnekruid: Ook wel leverkruid genoemd.
- Echte valeriaan: Hoogbloeier, geliefd bij insecten.
- Smeerwortel: Lieveling van insecten, met zelfs geneeskrachtige eigenschappen.
Bent u op zoek naar grote aantallen? Neem dan gerust contact met ons op!
Eigenschappen
| Gewicht | 0,2 kg |
|---|---|
| Afmetingen | 9 × 9 × 20 cm |
| Bladkleur | Groen |
| Bloeitijd | Juni, Juli, Augustus, September |
| Bloemkleur | Roze |
| Eetbaar | Mogelijk |
| Geliefd bij insecten | Zeer geliefd |
| Geurend | Licht |
| Groeivorm | Opstaand |
| Hoogte | 50 – 75 cm, 75 – 100 cm, 100 – 150 cm |
| Inheems | Ja |
| Plantafstand | 7 per m2, 9 per m2 |
| Plantdiepte | 0 tot +10 cm, -10 tot 0 cm |
| Standplaats | Zon, Halfschaduw |
| Vruchten | Nee |
| Wintergroen | Nee |
| Winterhard | Ja |
Reviews over 'Harig wilgenroosje'
Heb je dit al gezien?
Vaak samen gekocht met
Ontdek meer!
Sebastiaan Zandvliet –
Gewoon goed
bartel hulst –
groeit goed
Marleen Hageman –
Mooie kwaliteit