Grote egelskop
Sterkte nitraatverwijderaar
Grote egelskop – Egelskop – Sparganium erectum
- Elke donderdag verzonden indien op voorraad
- Kan nu worden geplant
- Zorgvuldig en snel geleverd in heel Nederland en België!
- Planten geleverd uit eigen kwekerij
- 100% groei- en bloeigarantie
- Gratis verzending vanaf €150,-
Bereken hier hoeveel oeverplanten u nodig heeft.
Lengte (in meters):
Breedte (in meters):
Inhoud (in m2):
Op voorraad
In Nederland gekweekt
Van planten tot vijverdieren
Kundig advies
Gegeven door onze experts
Bloei- en groeigarantie
Wij bieden zekerheid
Product omschrijving
Grote egelskop (Sparganium erectum)
De egelskop is een sterke, inheemse waterplant in Nederland. De grote bladeren kunnen dicht op elkaar groeien, waardoor de vijver een mooi volume krijgt. In de zomermaanden (juni tot augustus) verschijnen er bloemen tussen deze bladeren die lijken op egels, vandaar de naam.
Deze waterplant behoort tot een van de best zuiverende oeverplanten. De sterke groei zorgt voor een grote opname van nitraat, waardoor het een echte aanrader is voor elk plantenfilter of helofytenfilter! Bovendien kan deze oeverplant vrij diep staan, bij voorkeur 10 tot 40 cm in het water, op een plekje in het zonlicht of in halfschaduw.
Hoe groeit grote egelskop?
Het is een wortelende vijverplant. Dit houdt in dat de plant wortels in de bodem maakt. De beste bodem voor vijverplanten is een laag van minimaal 10cm bestaand uit vijversubstraat ‘Excellent’ en vijverlava. Andere geschikte substraten zijn vijvergrind, vijversubstraat ‘Select’, filtersubstraat, vijveraarde, zeoliet of in een vijvermand.
Goed zuiverende planten zijn snelle groeiers! Wanneer er geen begrenzende maatregelen treft, zoals het gebruik van speciale vijvermanden, staan er in de vijver elk jaar meer zuiverende egelskoppen.
Voor een praktische demonstratie en stap-voor-stap uitleg, bekijk onze instructievideo’s over het aanplanten in de bodem of vijvermanden.
Hoe lang gaat grote egelskop mee?
Deze krachtige oeverplant kan tientallen jaren overleven. Om de plant gezond te houden, is regelmatig onderhoud vereist. Door gebrek aan voedingsstoffen en ruimte kan de plant jaarlijks kleiner worden en minder bloemen produceren. Daarom is het aan te raden de plant eens in de 2 à 3 jaar te splitsen en te verplanten, vooral wanneer de dichtheid te hoog wordt.
Is egelskop bestand tegen de winter?
Ja, deze sterkte inheemse waterplant is uitstekend bestand tegen de koude wintermaanden en heeft voor de vorst geen extra verzorging nodig.
Heeft egelskop extra voeding nodig?
Net als andere haalt deze oeverplant zijn voeding uit het water. Als er weinig voedingsstoffen beschikbaar zijn, kan de groei van de egelskop enigszins afnemen, maar dit heeft over het algemeen geen negatieve gevolgen voor de plant.
Heeft deze oeverplant onderhoud nodig?
Ja, egelskop sterft namelijk af in het najaar. We adviseren om dode overeind staande stengels in het najaar af te knippen. Neem een kijkje bij onze blogs, daar hebben we een blog voor het snoeien van vijverplanten.
Hoe kan ik deze oeverplant bestellen?
In onze webshop verkopen we grote egelskop in kwekerspotten van 9×9 cm.
Welke vijverplanten kan ik nog meer kopen?
Bij Biovijver verkopen we meer dan 50 verschillende soorten oeverplanten en moerasplanten. Hieronder staan 4 soorten oeverplanten die ook sterk bijdragen aan de zuivering:
- Gele lis: Beste zuiveraar van nitraat.
- Kalmoes: Beste zuiveraar van fosfaat.
- Beekpunge: Voor omzetting van giftig nitriet naar nitraat.
- Watermunt: Voor omzetting van giftig nitriet naar nitraat.
Bent u op zoek naar grote aantallen? Neem dan gerust contact met ons op!
Eigenschappen
| Gewicht | 0,2 kg |
|---|---|
| Afmetingen | 9 × 9 × 20 cm |
| Bladkleur | Groen |
| Bloeitijd | Juni, Juli, Augustus |
| Bloemkleur | Wit |
| Eetbaar | Nee |
| Geliefd bij insecten | Nauwelijks |
| Geurend | Nee |
| Groeivorm | Opstaand |
| Hoogte | 50 – 75 cm, 75 – 100 cm |
| Inheems | Ja |
| Plantafstand | 7 per m2, 9 per m2 |
| Plantdiepte | -20 tot -10 cm, -30 tot -20 cm, -50 tot -30 cm |
| Standplaats | Zon, Halfschaduw, Schaduw |
| Vruchten | Ja |
| Wintergroen | Nee |
| Winterhard | Ja |
Reviews over 'Grote egelskop'
Heb je dit al gezien?
Vaak samen gekocht met
Ontdek meer!
Jan Commandeur –
Ik kan nog niet zien als ze al bloeien.
AD –
goede plantjes
Wim Kelderman –
kattenstaart bloeit al
Gertjan de Joode –
Lijkt goed te gaan, even afwachten.
Ryanne –
Prima plantje