Krabbenscheer
Algenwerende drijfplant
Krabbenscheer – Krabbescheer – Watersoldaatje – Wateraloë – Stratiotes aloides
- Zorgvuldig verzonden en geleverd op de eerstvolgende donderdag, indien op voorraad
- Veilig verpakt voor levering in heel Nederland en België
- Planten rechtstreeks uit eigen kwekerij
- Groei- en bloeigarantie op onze planten
- Gratis verzending vanaf €150,-
Op voorraad
In Nederland gekweekt
Van planten tot vijverdieren
Kundig advies
Gegeven door onze experts
Bloei- en groeigarantie
Wij bieden zekerheid
Product omschrijving
Krabbenscheer (Stratiotes aloides)
Krabbenscheer, een drijfplant waar veel over te zeggen is! We beginnen het met allelopatische effect, dit is een stofje dat wat afgegeven aan het water. Dit stofje remt de ontwikkeling van algen en wieren, zodat de krabbenscheer zich beter kan ontwikkelen. Allelopatische stoffen zijn niet giftig voor vissen en ander onderwaterleven!
De harde bladeren zijn super geliefde schuilplekken voor kikkers, salamanders en ander (onder)waterleven. De harde prikkelige bladeren bieden bescherming en zijn minder gevoelig voor vraat. Een speciale inheemse libellensoort, de groene glazenmaker legt exclusief haar eitjes op de krabbenscheer. Zonder deze drijfplant, geen groene glazenmaker!
Deze drijfplant groeit het liefst van 50 tot 100 cm water op een plekje in het zonlicht tot in de lichte schaduw.
Krabbenscheer of krabbescheer?
Er wordt nog wel eens een foutje in de schrijfwijze gemaakt. De officiële benaming is krabbenscheer.
Hoe groeit krabbenscheer?
Dit is een drijfplant die geen wortels in de bodem maakt. Het aanplanten in grind, substraat, klei, vijveraarde, zand of in een vijvermand is niet nodig en zelfs slecht voor deze drijfplant. Het enige wat u hoeft te doen, is de drijfplant in het water leggen en de rest regelen ze zelf!
Deze drijfplant overwintert op de bodem van de vijver. Bij voldoende lichtinval en watertemperatuur in het voorjaar komen deze weer naar het wateroppervlak drijven.
Wist je dat: Dit drijfplantje kent ook andere namen, zoals watersoldaatje of wateraloë!
Hoeveel krabbenscheer heb ik nodig?
Voor deze drijfplant is de geadviseerde hoeveelheid 5 stuks per 2000 liter. Met deze hoeveelheid wordt de kans op helder water gemaximaliseerd en de kans op overmatige algengroei geminimaliseerd.
Hoe lang gaat krabbenscheer mee?
Deze waterplant is een echte inheemse drijfplant en kan tientallen jaren meegaan!
Is krabbenscheer bestand tegen de winter?
Ja, deze sterke inheemse waterplant is uitstekend bestand tegen de koude wintermaanden en heeft voor de vorst geen extra verzorging nodig.
Heeft watersoldaatje extra voeding nodig?
Extra voeding geven is niet nodig, deze drijfplant haalt zijn benodigde voeding wordt uit het water.
Heeft deze drijfplant onderhoud nodig?
Deze drijfplant heeft zelf geen onderhoud nodig. Omdat het een verlandingsplant is, produceert de krabbenscheer relatief veel bladafval. Wanneer deze plant in grote hoeveelheden voorkomt in de vijver, wordt geadviseerd geregelder onderhoud uit te voeren.
Hoe kan ik deze drijfplant bestellen?
Krabbenscheer wordt via de webshop per stuk (losse plant) verkocht. De planten van het voorgaande jaar zijn groot en hebben een donkere kleur. Kort daarna verschijnen de jongere exemplaren. Deze zijn in het voorjaar nog klein, maar zullen de komende weken snel groeien!
Welke vijverplanten kan ik nog meer kopen?
Bij Biovijver verkopen we meer inheemse drijfplanten. Onderstaand staan 4 suggesties, welke een goede combinatie vormen met deze drijfplant:
- Kikkerbeet: Makkelijke drijfplant voor iedere vijver.
- Grof hoornblad: Zorgt voor sterke zuurstofproductie en heeft een algenwerende werking.
- Waternoot: Recent niet meer uitgestorven inheemse drijfplant.
- Blaasjeskruid: Vleesetende drijfplant.
Bent u op zoek naar grote aantallen? Neem dan gerust contact met ons op!
Eigenschappen
| Gewicht | 0,2 kg |
|---|---|
| Afmetingen | 20 × 20 × 20 cm |
| Bladkleur | Groen |
| Bloeitijd | Mei, Juni, Juli, Augustus |
| Bloemkleur | Wit |
| Eetbaar | Nee |
| Geliefd bij insecten | Zeer geliefd |
| Geurend | Nee |
| Groeivorm | Drijfbladeren |
| Hoogte | < 25 cm, 25 – 50 cm |
| Inheems | Ja |
| Plantafstand | 2 per m2, 3 per m2, 4 per m2 |
| Plantdiepte | -50 tot -30 cm, -100 tot -50 cm, -150 tot -100 cm |
| Standplaats | Zon, Lichte schaduw |
| Vruchten | Ja |
| Wintergroen | Nee |
| Winterhard | Ja |
Reviews over 'Krabbenscheer'
Heb je dit al gezien?
Vaak samen gekocht met
Ontdek meer!
Emmanuel Capiau –
Zwakke planten, na enkele dagen dood
Patrick Saman –
Ze zijn nog niet aan het groeien maar het water is nu weer maar 14 graden
Jane –
Helaas vinden de kikkervisjes het super lekker, had meer moeten bestellen 🙂
Piet van Deijzen –
Zien er slecht uit
Matthieu Oostveen –
Mooie grote planten ontvangen, bij ontvangst nog een beetje koud en dus meteen naar de bodem gezakt, maar komen inmiddels boven drijven zoals dat hoort.